Svojsík, Antonín Benjamín: Český skaut. Praha: České lid. knihkupectví a nakladatelství Josef Springer, 1919.

Svojsík, Antonín Benjamín: Český skaut. Úvodem k nové národní naší instituci
Praha: České lid. knihkupectví a nakladatelství Josef Springer, 1919
Vydal: České lid. knihkupectví a nakladatelství Josef Springer v Praze I., nároží Jilské (čís. 24) a Karlovy ulice, Filiálka: Král. Vinohrady, Purkyňovo nám. „Na Valdeku“
Tisk: Českoslov. akc. tiskárna
Vydání: 2.
Edice: Knihovna „Junáků“ (českých skautů) č. 1
Pozn.: Vydání této publikace oznámeno v Junáku roč. 6 č. 2, str. 31, 28. 12. 1919). Ve Skautu Junáku roč. 8 č. 7-8, str. 134, vyšla tato informace: V knihovně Junáků-skautů československých vyšlo právě II. vydání spisu "Český skaut". Tato informace je zřejmě chybná, protože v témže textu se hovoří též o "v nejbližších dnech vycházející" brožurce Skauting v rámci tělesné výchovy (která ovšem vyšla také v roce 1919) a o tom, že vyjde první číslo 6. ročníku časopisu Junák.
V lednu 1927 byla publikace stále k dispozici za cenu 1 Kč (Skaut Junák roč. 13 č. 5, zadní strana obálky, 15. 1. 1927).

obálka titulní list