Novák, Jan; Svojsík, Antonín Benjamín: Základové skautingu. Praha: Československá obec sokolská, 1920.

Svojsík, Antonín Benjamín, Novák, Jan: Základové skautingu. Příručka pro výchovu sokolského dorostu
Praha: Československá obec sokolská, 1920
Předmluva: Dr. Jindřich Vaníček
Ilustroval: Josef Řehák
Tisk: Dr. Ed. Grégr a syn v Praze
Cena: 1. část 25 Kč, 2. část 20 Kč, souborné vydání (brož) 45,- Kč
Pozn.: Vyšlo v jednom svazku v původní vazbě i brožované, dále vyšlo i ve dvou svazcích - brožované a v levných kartonových deskách.
Náčelník br. Svojsík s br. J. Novákem chystá velkou knihu "Skaut československý", bohatě a názorně ilustrovanou, avšak nynější tiskové poměry zdržely její vydání, neboť jest naší snahou, aby byla cenou přístupna co nejširším kruhům. Doufáme však, že i tu překážku se podaří v brzku překonati (Junák roč. 6 č. 2, str. 31, 28. 12. 1919).
Dílo "Československý skaut", sepsané náčelníkem a jednatelem Svazu, které vyjde v nejbližší době nákladem České obce Sokolské, překládá se do ukrajinštiny. (Junák roč. 6 č. 7-8, str. 128, 15. 6. 1920). Je zřejmé, že ke změně názvu došlo na poslední chvíli poté, co byla vydána Müllerova příručka Skaut československý u Voleského.
Oba díly "Základů skautingu" od Svojsíka, Nováka již vyšly (Skaut Junák roč. 8 č. 3, str. 55, 15. 12. 1921).
V lednu 1927 byla publikace stále k dispozici za cenu 45 Kč (Skaut Junák roč. 13 č. 5, zadní strana obálky, 15. 1. 1927).
Ústřední rada 19. 2. 1935: Zakoupí se od Obce sokolské zbytek nákladu knihy "Základové skautingu". (Vůdce roč. 15 č. 7, str. 119; reklama na knihu vyšla na str. 120)
Základové skautingu od A. B. Svojsíka a J. Nováka jsou zcela rozebrány (Vůdce roč. 18 č. 6-7, str. 94, 1938).

celoplátěné desky souborného vydání kartonové desky - část II. obálka - část I.
obálka - část I. (varianta) obálka - část II. obálka souborného vydání
titulní list titulní list - část I. titulní list - část II.