Má vlast. Jan Amos Komenský a moderní pedagogika. V. díl. Stuttgart: Čs. dálková škola, 1971.

Má vlast. Jan Amos Komenský a moderní pedagogika. V. díl
Stuttgart: Čs. dálková škola, 1971
Redakce: Prof. Dr. Josef Kratochvil, Ing. Vladimír Aubrecht, Hans Martin Glaesser, Joh. Greiner, Ing. František Chvojka, OSt. Dir. Helge Merz, Přemysl Pitter.
Grafická spolupráce: Graphische Mitgestaltung: Walter Heller
Vydal: Josef Kratochvil, 7000 Stuttgart (Eigenverlag [= vlastním nákladem])
Tisk: Privatdruck [= soukromý tisk]
Expedice: Auslieferung: Horst Bissinger KG, 7031 Magstadt, Postfach 44 (na jiném místě též Gesamtherstellung und Auslieferung [= celková výroba a expedice] Horst Bissinger KG, Verlag und Druckerei [= nakladatelství a tiskárna], 7031 Magstadt/Stuttgart
Edice: Kamenný krb (Josef Kratochvil a spolupracovníci)
Další údaje: Pracovní učebnice Čs. dálkové školy. Věnováno čs. mládeži, zvláště dětem Čs. dálkové školy. Soukromý tisk. Neprodejné. Prvních sto výtisků je číslováno. Vydáno za podpory Min. kultury Baden-Würtenberska ve Stuttgartě, jakož i fy. Ota-Schuhe, Norderstedt, a Werkschule A. L. Merz, fy. Bauprojekta (Ing. Vl. Aubrecht) a. j.
Pozn.: Obsahuje mj. text Velena Fanderlíka Ideály Komenského ve skautské výchově (str. 39-41, německý překlad na str. 89-90) a fotografie z činnosti exilových skautů.

obálka titulní list ukázka