Fanderlik, Velen; Štefan, Josef: Hry v místnosti. Praha: Svaz Junáků Skautů republiky Československé, 1930.

Fanderlik, Velen, Štefan, Josef: Hry v místnosti. Příručka k vedení her na skautských schůzkách a v uzavřených místnostech
Praha: Svaz Junáků Skautů republiky Československé, 1930
Ilustroval: Velen Fanderlik a Josef Štefan
Tisk: knihtiskárna “Blahoslav”, Praha II., Krakovská 7
Edice: Skautská knihovna, svazek 10
Pozn.: Ke knize byl vydán samostatný kapesní seznam her, který je nazván Hry v uzavřené místnosti. Jeho samostatně číslované strany 3 až 13 jsou zcela totožné se stranami 66 až 76 příručky. Nečíslovaná strana 14 obsahuje nadpis “Poznámky:”, strany 15 a 16 jsou nepotištěné.
K tomuto číslu přiložen je ve formě brožury obsah her, nalézajících se v knize "Hry v uzavřené místnosti" od Fanderlika a Štefana. Autoři si přejí, aby ti, kdož hry poznali, používali tohoto otisku jako podporu paměti, aniž by s sebou musili nositi celou knihu. Je to tedy kapesní seznam her, mající usnadniti výběr (Vůdce roč. 10 č. 9, str. 144, květen 1930).
Kniha Hry v místnosti (dr. Fanderlik-Štefan) je rozebrána. Br. dr. Fanderlik bude jednati o nové vydání soukromým nakladatelem (Vůdce roč. 13 č. 3-4, str. 56, zima 1933).

obálka titulní list titulní list seznamu her