Malý Medvěd - Hiawatha [Ivan Makásek]: Kult ohně. [Praha]: [Junácká edice], 1969.

Malý Medvěd - Hiawatha [Ivan Makásek]: Kult ohně. Obřady Neskenonu a R. K. Shawnee
[Praha]: [Junácká edice], [1969]
Tisk: rozmnoženo
Další údaje: Na obálce uvedeno Neskenon 3
Pozn: Vydání Junáckou edicí je doloženo nakladatelskou smlouvou s autorem. Náklady byl nejméně 3.000 výtisků. V roce 1967 vyšlo pro oddílové účely pouze v minimálním nákladu.
Zmínka je též v knize Ivan Makásek: Kluci z Neskenonu: Kult ohně mi vydal bratr Alois Vlach, šéf hospodářského zařízení JUNu, předseda ORJ v Praze 3 a vedoucí střediska Pochodeň v jedné osobě. Možná se mu útlá příručka zalíbila jako nový původní soudobý skautský tisk. Nevím, moc toho nenamluvil a mně bylo hloupé zjišťovat jeho pohnutky. Šlo vlastně již o druhé vydání, neboť to samizdatové se uskutečnilo - jak jsem již dříve uvedl - v roce 1967. Protože proběhlo poměrně rychle, nestačili ještě junáčtí ideologové reagovat.

Kompletní scan publikace z e-knihovny Skautského institutu

obálka obálka oddílového vydání 1967